LNS vant NM i bedriftsvolleyball 2008
NM i bedriftsvolleyball ble arrangert i Tromsø denne helga og LNS stakk av med den gjeve prisen som Norges beste herrelag.
Av Beate Bø Nilsen (17.11.2008)
Det ble spilt innledende kamper i puljer. De to beste i hver pulje gikk til sluttspill. Spilletider i puljespillet og kamper t.o.m. kvartfinale ble satt til 1 x 25 min.
I gruppespillet på lørdag vant LNS over G-bil (66-25), Avisa Nordland (67-18) og TSI (Tromsøstudentenes idrettslag). Søndagen møtte de G-bil i kvartfinalen og vant. I semifinalen møtte LNS Haugesund herrer og vant settene 2-0.
I finalen, som ble avholdt på søndag, møtte LNS laget TSI og vant settene 2-0.
- Vi startet rimelig bra og det jevnet seg ut i første settet, men vant settet 25-19. I andre settet skrudde vi opp tempoet og tok de første 8 poengene før TSI fikk sitt første poeng. Settet gikk rimelig greit og vi vant settet 25-13, sier en fornøyd kaptein Ørjan Nilsen.
For ytterligere informasjon, ta kontakt med Ørjan Nilsen telefon 91193262.